Auteurs: Stéphanie Van de Wiele BSc. en Rianne van Halem-van der Linden MSc., respectievelijk werkzaam als intern gecertificeerd belastingadviseur, Senior Manager People Advisory Services bij Ernst & Young Tax Consultants CVBA, België, en Senior Manager People Advisory Services bij Ernst & Young Belastingadviseurs LLP, Nederland
Met veel nadruk op de goede onderlinge verhoudingen tussen beide landen, is op 21 juni 2023 het nieuwe belastingverdrag tussen België en Nederland ondertekend. In dit artikel bespreken we een aantal veranderingen ten opzichte van het bestaande belastingverdrag uit 2001. We richten ons op de wijzigingen die met name voor grensarbeiders van belang zijn. Daarom spitsen we ons toe op de wijzigingen in het artikel voor de vennootschapsleiding en over de roerende inkomsten. Verder besteden we aandacht aan de vraag of – zoals beweerd – onder het nieuwe verdrag inderdaad geen dubbele niet-heffing meer plaats kan vinden, en kijken we naar de beperking van de compensatieregeling. Ten slotte staan we stil bij het vooralsnog uitblijven van een thuiswerkregeling. Naast deze onderwerpen, zijn er nog andere interessante wijzigingen in het verdrag, zoals het vervallen van het professoren-artikel waarin het heffingsrecht gedurende 2 jaar aan het woonland toegewezen wordt. Wij laten graag de mogelijkheid aan andere auteurs om hier een afzonderlijk artikel over te publiceren.
Voor de volledige inhoud dient u in te loggen
Wilt u meer lezen en altijd op de hoogte zijn van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend werken? Sluit een abonnement af. Heeft u al een abonnement, dan kunt u uiteraard inloggen.
Sluit een abonnement af