Aandelenoptierechten in internationale situaties: het nieuwe besluit

Geschreven door: <a href="https://www.grensoverschrijdendwerken.nl/author/robertba/" target="_self">Robert Baumler</a>

Geschreven door: Robert Baumler

6 maart 2025

Auteurs: Robert Bäumler en Bo Berkman, beiden zijn werkzaam bij de Belastingdienst. Dit artikel is geschreven op persoonlijke titel.

Werknemersparticipaties in de vorm van aandelenoptierechten zijn een bij veel werkgevers populaire beloningsvorm, maar fiscaal soms ingewikkeld. Zo is het in internationaal verband de vraag waar inkomsten uit aandelenoptierechten belastbaar zijn. Op 7 december 2024 heeft de staatssecretaris een nieuw besluit gepubliceerd waarin dit wordt besproken (hierna: het besluit).(1) In dit artikel leggen we uit welke vragen dit besluit beantwoordt, maar gaan we ook in op enkele vragen die volgens ons nog niet (volledig) beantwoord zijn. We beperken ons daarbij tot reguliere werknemers en laten bestuurders buiten beschouwing. Om het overzichtelijk te houden laten we ook de sociale zekerheidsaspecten buiten beschouwing.

Voor de volledige inhoud dient u in te loggen

Wilt u meer lezen en altijd op de hoogte zijn van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend werken? Sluit een abonnement af. Heeft u al een abonnement, dan kunt u uiteraard inloggen.

Sluit een abonnement af

Aanmelden voor bestaande gebruikers
Loading...
   
Gepubliceerd in: Vakblad 69, 2025

Vakblad

Vakblad Grensoverschrijdend Werken nr 64

Het Vakblad Grensoverschrijdend Werken is een nieuwe, onafhankelijke informatiebron voor actuele ontwikkelingen en achtergronden op het gebied van internationale arbeid. De onderwerpen zijn: fiscaliteit, sociale zekerheid, arbeidsrecht, migratierecht, pensioen, vermogensrecht en familierecht. Het heeft een insteek gericht op de actualiteit.

Nog geen abonnement?

Wilt u meer lezen en altijd op de hoogte zijn van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend werken?

Neem een abonnement

Heeft u al een abonnement, dan kunt u uiteraard inloggen.

Log in