Belgisch Hof van Cassatie: ‘zijn belast’ – voorkoming t.a.v. pensioeninkomsten uit Nederland

Geschreven door: <a href="https://www.grensoverschrijdendwerken.nl/author/bastiaan/" target="_self">Bastiaan Didden</a>

Geschreven door: Bastiaan Didden

6 november 2024

‘Zijn belast’ in de voorkomingsbepaling (art. 23, lid 1, sub a) verdrag Nederland-België is niet gelijk aan ‘effectief belast’. Aldus het Hof van Cassatie in een zaak over de doorwerking van art. 18, lid 3 belastingverdrag Nederland-België op de voorkomingsbepaling. Het is dus volgens voornoemd Hof niet noodzakelijk dat Nederland effectief moet heffen om voor een vrijstelling in België in aanmerking te komen.

Bron: Hof van Cassatie 6 september 2024, ECLI:BE:CASS:2024:ARR.20240906.1N.3

Voor de volledige inhoud dient u in te loggen

Wilt u meer lezen en altijd op de hoogte zijn van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend werken? Sluit een abonnement af. Heeft u al een abonnement, dan kunt u uiteraard inloggen.

Sluit een abonnement af

Aanmelden voor bestaande gebruikers
Loading...
   
Gepubliceerd in: Nieuws

Vakblad

Vakblad Grensoverschrijdend Werken nr 64

Het Vakblad Grensoverschrijdend Werken is een nieuwe, onafhankelijke informatiebron voor actuele ontwikkelingen en achtergronden op het gebied van internationale arbeid. De onderwerpen zijn: fiscaliteit, sociale zekerheid, arbeidsrecht, migratierecht, pensioen, vermogensrecht en familierecht. Het heeft een insteek gericht op de actualiteit.

Nog geen abonnement?

Wilt u meer lezen en altijd op de hoogte zijn van de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend werken?

Neem een abonnement

Heeft u al een abonnement, dan kunt u uiteraard inloggen.

Log in